Dojrzałe podejście człowieka

Zwierzęta jako przyjemność, a jednocześnie – obowiązek

Nasze zwierzęta potrafią uszczęśliwić wiele ludzi, są wspaniałym towarzystwem dla człowieka – a zarówno wiernymi przyjaciółmi, zwłaszcza pies. Mamy motywację, by wstawać wcześnie, co dla niektórych może wydawać się największą wadą, właściwie większość z nas uważa tę czynność za najmniej przyjemną. Weterynarz – jest konieczny w momencie, gdy przywitamy naszego pupila w domu, m.in. takie zabiegi jak: szczepienia, badania, kastracja, przegląd. Nie bez powodu są one często porównywane do człowieka, ponieważ mają niemal te same potrzeby. Najwygodniejszą opcją jest korzystanie z usług takiego specjalisty, który mieści się najbliżej nas, jednakże czy to poprawne podejście? Dowiecie się w poniższym nagłówku.

Czym się kierować, wybierając weterynarza dla swojego zwierzaka?

Pierwsze co przychodzi do głowy, to są rekomendacje, albowiem specjalista, który zaczyna, nie zawsze ma status osoby niedoświadczonej. Mogła zatem wcześniej je mieć, pracując w jakieś publicznej klinice weterynaryjnej, lub po prostu zmieniła lokum. Dlatego – liczą się umiejętności, które są umieszczone w niemal każdym profilu weterynarza. W przypadku, gdy ich nie ma i jest mało zachęcający – nasze zaufanie nie jest już takie wysokie, w związku z tym, zanim się wybierzesz do kliniki, poczekaj na wiarygodne opisy innych klientów. W momencie, gdy się pojawią i faktycznie w miarę zachęcą – możesz iść skorzystać z usługi. Planując zwierzaka – psa, czy kota – warto się wcześniej dowiedzieć, gdzie pójdziesz z nim na wizytę. Dlaczego? Szczególnie te pierwsze – są bardzo ważne dla utrzymania jego zdrowia w przyszłości. Idąc do konkretnego salonu, załóżmy, że jest to fryzjerski – to istotne jest to, aby zwrócić uwagę na ścianę. Certyfikaty, dyplomy utwierdzają nas w przekonaniu, że fryzjer posiada umiejętności, jak również zdolność do prowadzenia własnego lokalu usługowego.

Dziecko w innym wcieleniu

Teraz mniej więcej łatwiej zrozumieć, dlaczego usługi weterynaryjne mają ważną rolę w życiu zwierząt, ale również liczy się podejście w stosunku do nich. A przecież – zanim idziesz do lekarza, to lubisz go sprawdzić i trafić do takiego, który zna się na rzeczy. Mając na myśli pupile, system jest taki sam, tyle, że różni się biologią. Należy pamiętać, że adoptując zwierzę / przygarniając je, trzeba o nie dbać niemal tak samo, jak o dziecko. Sam do lekarza nie pójdzie, nie nałoży sobie jedzenia, ani nie wleje picia, jest pociechą, ale również wzbudza poczucie odpowiedzialności. Trzeba traktować takie wizyty jako normalność, kot, pies, nie zrozumie co się do niego mówi – najlepiej zamienić nasze intencje w czyny: kiedy jest niegrzeczny, nie dostaje ulubionej karmy, albowiem, skoro zachowuje się grzecznie i stara się słuchać – nagradzamy. Bicie i krzyk nie jest dobrym rozwiązaniem ani dla dziecka, ani dla zwierzaka – może mieć to skutek odwrotny, który wywoła u naszej pociechy agresję, strach. A przecież nie ma nic lepszego jak kochać i być kochanym! Podsumowując: Decyzja o posiadaniu zwierzaka domowego, tak samo dziecka wiąże się z odpowiedzialnością i odpowiednim traktowaniem, pewność o zaletach i wadach nie powinna
stanowić problemu, a świadomość jest kluczem, aby być dobrym opiekunem. Jednakże – odwrotne działanie i brak zaangażowania świadczy tylko i wyłącznie o Twojej niedojrzałej osobowości!

 

Author: siberian-husky.com.pl