TAKIE BYŁY POCZĄTKI

W roku 1990 po raz pierwszy zobaczyłam psa rasy siberian husky. Serce zabiło mi mocniej i od razu wiedziałam, że jest to pies, który jest wstanie zawładnąć całym moim życiem.

W lutym 1992 roku zawitała do naszego domu moja pierwsza suczka o imieniu LIMA z Muchowieckiego Igloo. To z nią przeżyłam swoje pierwsze najpiękniejsze chwile. To ona zdobyła dla mnie pierwszy złoty medal,urodziła pierwsze szczeniaczki to dzięki niej tak bardzo pokochałam tę rasię i stałam się jej gorącym miłośnikiem LIMA odeszła od nas 11 kwietnia 2005r. W mym sercu to ona zawsze będzie pierwsza.

W 1994 roku przyjechała do nas z czeskiej hodowli „Polarni Expres” druga suczka. Co to był za łobuziaczek ?? Połowę mieszkania zgryzła, a drugą połowę zdemolowała i zawsze na wszystko miała wytłumaczenie. Jej kochany rozgadany pyszczek nigdy się nie zamykał. To: HOLIDAY Polarni Expres.

Pierwszym pieskiem, który zawitał w mojej (wtedy jeszcze bardzo malutkiej) hodowli był: AKRON Samcanka. To mój pierwszy CHAMPION, zwycięzca wielu prestiżowych wystaw. Dzięki Akrusiowi i jego licznym sukcesom pokochałam atmosfę wystaw.

Krok za krokiem,powoli budowałam i buduję moją hodowlę. Obecnie w Eskimoskim Domku mieszka wiele wspaniałych siberianów. Możecie je wszystkie zobaczyć na łamach naszej stronki. Część z nich przywiozłam z innych krajów Europy a większa część urodziła się tu. Jestem z nich wszystkich BARDZO DUMNA !!!!! To dzięki nim od wielu lat jesteśmy w czołówce polskich hodowli tej rasy. Posiadamy oficjalne tytuły:

NAJLEPSZEJ POLSKIEJ HODOWLI RASY SIBERIAN HUSKY 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2010 ,

NAJLEPSZEJ POLSKIEJ HODOWLI KLUBU SZPICA2006 / 2007 / 2008 / 2010

 

Wyhodowaliśmy ponad 100 champinów z przydomkiem Eskimoski Domek. Wiele z tych psów/suczek posiada championaty różnych krajów.
Zobaczcie je w zakładce „Moje Championy”.

Jesteśmy dumni z tego co robimy !!!! Życzymy wszystkim hodowcom i wystawcom takich sukcesów oraz wspaniałych przeżyć w obcowaniu z rasą SIBERIAN HUSKY.

Szczególne podziękowania składam mojemu synowi Danielowi za wspaniałą prezentacje moich psów na ringach wystawowych, za liczne sukcesy wystawowe oraz wielką pomoc w prowadzeniu hodowli.